w

BĄDŹ RADYKALNY ALBO BĄDŹ NIKIM I WYBIERZ RELATYWIZM

Ten blog założyłem, aby wyrażać swoje poglądy, określane często jako radykalne. Oczywiście nie ma w nich skrajnie nic radykalnego. Wyłącznie wybór pomiędzy TAK i NIE, pomiędzy PRAWDĄ i FAŁSZEM. Czy to aż tak wiele?

W dzisiejszych czasach panuje istny relatywizm. Ludzie szybko się poddają, nie chcą walczyć. Pragną łatwego szczęścia, które jest ulotne, bo bazujące na płytkich emocjach. Mówią, że wszystko zależy od sytuacji, bo pragną usprawiedliwiać swoje sumienie zamiast w szczerości z samym sobą przyznać się do błędu. Mają linijkę posiadającą wiele miar i przykładają ją tak, by zawsze im pasowało.

JEDNA MIARA

Przyznaję, że jestem inny. Mam jedną miarę, dzięki której mogę stwierdzić, czy coś jest dobre lub nie. Minusem, a może plusem nawet takiego podejścia jest, że kiedy zrobię coś głupiego, niewłaściwego lub nawet złego, to sam tę miarę przykładam do siebie. Nie ma miejsca na oszukiwanie swojego sumienia. Nie ma miejsca na relatywizowanie swoich wyborów.

Kiedyś zostałem zraniony przez kogoś dla mnie ważnego. Ten ktoś mówił, że nic się nie stało, że wszystko w porządku. Zadałem tylko jedno pytanie: czy ten ktoś chciałby doświadczyć tego samego? Relatywizm wymiękł.

Nie było odpowiedzi. Było milczenie. Spytałem kolejny raz. Wtedy usłyszałem wyduszone z siebie, jakby hamowane na wszelkie sposoby przez systemy obronne, smutne „NIE”.

Radykalizm w życiu jest dobry. Jasno określa, co jest właściwe, a co nie. Relatywizujący powiedzą, że to zależy. a kiedy pytam ich, od czego to zależy, to częstokroć pojawiają się nerwy. Kiedy jesteś radykalny, to wiesz, w którym kierunku patrzeć, aby zobaczyć niebo, a w którym, by dojrzeć grunt pod nogami.

Nie ma zagubienia. Nie ma błądzenia. Nie ma „to zależy”. Tak lub nie. Prawda lub fałsz. Bez żadnego „to zależy”.

Wiesz po prostu kim jesteś. A tak o wiele łatwiej jest osiągnąć wewnętrzną radość i świadomość po której stronie stoisz, ponieważ pozycja w rozkroku nie służy dobrze zdrowiu.

JAK MOJE ŻYCIE SIĘ ZMIENIŁO PRZEZ DIAGNOZĘ LEKARSKĄ

TA DZIEWCZYNA UCZYNIŁA MNIE LEPSZYM…